Magazyn FotoPasja.org Fotograficzny Magazyn Elektroniczny

Q’bot- redakcja FP- wywiad

Witamy w kolejnym wywiadzie!

Prezentujemy kolejną osobę, która zasiada w redakcji Serwisu Foto Pasja.
Tym razem jest to Kuba, znany jako Q’bot. Nasz nadworny grafik i redaktor.
Zaczynamy!

9024193273_4fdfd8230b_k
1. Imię i nazwisko:
Kuba Sobczyk, bardziej znany jako Q’bot.

2. Czym jest dla Ciebie fotografia?
Łatwą i przyjemną techniką pozwalającą szybko wzbogacić portfolio.

3. Od kiedy fotografujesz? Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią?
Ho, ho, ho! (Śmiech starego dziada i gładzenie siwej brody) Nawet najstarsi górale nie pamiętają kiedy wykonałem pierwsze zdjęcie, za to ja sam doskonale pamiętam czym zostało ono pstryknięte – idioten camerą od agfy z lat 80′, która nie posiadała nawet pierścienia ostrości. Czy to była fotografia? Nie powiedziałbym… Kolejnym etapem był prezent komunijny w postaci Mavic’y na dyskietki, dzięki czemu przez pewien okres 'rzondziłem’ na dzielni, uwieczniając kwiatki, chmurki czy też psa, z wysokości balkonu oczywiście, bom leniwy 😉 Czy to już była fotografia? Śmiem wątpić. Tak na serio zacząłem podchodzić do tematu fotografowania dopiero w okolicach przełomu podstawówki i gimnazjum, a stan ten w pewnym stopniu utrzymuje się do dziś czyniąc fotografię poważnym hobby.

4. Co najbardziej lubisz fotografować? Do jakiej kategorii zaliczysz Twoje
fotografie?

Może odpowiem na zasadzie przeciwieństwa – nie lubię fotografować mięsa z naciskiem na ssaki, całą resztę przedmiotów/miejsc, które widuję, mogę z mniejszą, bądź większą chęcią sfotografować. Najczęściej można mnie zastać na łonie natury bądź też w otoczeniu zabytkowej architektury.

5. Co jest Twoim marzeniem fotograficznym?
Chyba nie będę oryginalny – Marzenie to ruszyć w świat z plecakiem pełnym sprzętu fotografując na tyle dobrze, by móc kontynuować swą podróż w nieskończoność.

6. Czy masz jakiś ulubiony sposób pracy na sesjach/podczas fotografowania?
Podstawa to zacna lokacja i niezgorsza zupa chmielowa. Zwykle przemierzam okolicę w tę i z powrotem aż wynajdę warty uwagi kadr, który następnie wałkuję tak długo, aż rezultat wydaje się być satysfakcjonujący.

7. Co najbardziej lubisz w fotografowaniu?
Pragmatycznie stwierdzę – czas. Bez większych umiejętności i poświęcenia możemy stworzyć intrygujący obraz, który skutecznie przykuje uwagę odbiorców. Teraz wyobraźmy sobie ile czasu zajęłoby wykonanie sfotografowanej sceny w 3D, albo nawet realistyczne odzwierciedlenie jej na płótnie?

8. Czego nie lubisz w fotografowaniu?
Popularności tegoż medium co przyczynia się do rozkładu i spowszednienia zapisu fotograficznego wśród widzów. Fotografując mogę być pewien, iż stworzę kolejnego klona, niemal identycznego z istniejącymi już zdjęciami. Gdyby serwery flicker’a czy innej picass’y miały oczy, to po kilku miesiącach wałkowania wtórnych fotografii popełniłyby seppuku traktując macierz dyskową elektromagnesem.

9. Ulubiony obiektyw:
Niegdyś były to jasne, japońskie stałki w stylu Takumarów, obecnie chyba wszelkiego rodzaju rybie oka – bardzo wygodne i praktyczne w sytuacjach, gdy chce się uniknąć wychodzenia z kadru.

10. Najważniejsze dla Ciebie zdjęcie, które wykonałeś/aś:
Liczę, że wciąż jest przede mną… i niech tak pozostanie jak najdłużej.

11. Adres Twojej strony WWW, kilka Twoich zdjęć:
http://www.qbot.pro,
Parę zdjęć widnieje również na http://www.flickr.com/photos/qbotcenko/
oraz http://500px.com/qbot18

6437519921_06134418d2_b  9174280525_6c5c555ac7_b 9438032940_f9f02886a9_b

9577270479_5783dc1b01_b

9708383455_f64036ab4f_b

11706357113_7e9895b527_b

solarigrafia_drzewo1

soliczel1

2 Responses to Q’bot- redakcja FP- wywiad