Magazyn FotoPasja.org Fotograficzny Magazyn Elektroniczny

Marcin Wuu

DSC07208-Edit

1. Imię i nazwisko

Marcin Wuu

2. Czym jest dla Ciebie fotografia?

Zasadniczo wszystkim. Są oczywiste priorytety, rodzina, przyjaciele, dom. Ale nade wszystko jest fotografia. Trochę żartuję. Ale tylko trochę.

3. Od kiedy fotografujesz? Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią?

Trudne pytanie. Pierwsze zdjęcia zrobiłem w wieku pewnie ośmiu lat. Ale trudno powiedzieć od kiedy naprawdę „fotografuję”. Mój ojciec swego czasu był zapalonym fotoamatorem. Jeżdżąc na saksy na zachód miał szansę sprowadzać sprzęt, o którym większość moich rówieśników mogła tylko śnić. Moim pierwszym aparatem była Praktica LLC ze standardowym obiektywem 50 1.8, którą ojciec podarował mi po tym jak stłukłem pryzmat w jego nowiutkim Canonie A1. Miałem wtedy pewnie z dziewięć lat. Potem ojciec pokazał mi jeszcze, jak się odczytuje ze skali na obiektywie głębię ostrości i co to właściwie znaczy głębia ostrości. I na tym zakończyła się moja oficjalna fotograficzna edukacja, a zaczęło odkrywanie co tak naprawdę znaczy „fotografować”. Które wciąż trwa.

4. Co najbardziej lubisz fotografować? Do jakiej kategorii zaliczysz Twoje fotografie?

Piękne kobiety i przystojnych facetów. Czyli oczywista, kategoria portret. Fotograficzny portret klasyczny.

5. Co jest Twoim marzeniem fotograficznym?

Najprostsze pytanie świata. Zrobić portret Angeliny Jolie 🙂

6. Czy masz jakis ulubiony sposób pracy nad zdjęciami?

Tego pytania nie rozumiem. Mam tylko jeden sposób, więc pewnie jest ulubiony niejako z definicji. Robię zdjęcie, jeśli jest analogowe to skanuję kliszę, ślęczę godzinami/dniami nad photoshopem, eksportuję/drukuję, koniec.

7. Co najbardziej lubisz w fotografowaniu?

Radość towarzyszącą dobrej sesji, przy której cały team się spełnia. I ten magiczny moment gdy drżacymi rękami rozwijam odebraną z labu kliszę i już widzę że urodziło się coś naprawdę fajnego.

8. Czego nie lubisz w fotografowaniu?

Ciągłych problemów ze sprzętem chińskiej produkcji. Niestety nie stać mnie na Phase One i lampy oraz akcesoria Profoto…

9. Ulubiony obiektyw:

Fujinon GXD 180 3.2

10. Najważniejsze dla Ciebie zdjęcie, które wykonałeś/aś:

Trudne. Bardzo trudne. Bo oddzielam brutalnie to co osobiste od tego co na zewnątrz. Dam więc dwa. Jedno jest ważne dla mnie jako człowieka, drugie dla mnie jako fotografa:

efhjjbei
Chyba oczywiste dlaczego to akurat zdjęcie jest ważne 🙂

Poniższe zaś jest dla mnie bardzo ważne, bo jest to fotografia z pierwszej sesji, na której porzuciłem bezpieczny świat książkowych podręczników i internetowych pożalsięboże „poradników”, na rzecz myślenia. Polecam wszystkim taki krok 🙂

bhhfajid

11. Najlepsze zdjęcie, które wykonałeś/aś

I znowu podchwytliwie 🙂 Tym razem nic nie powiem, nie jestem w stanie tego ocenić. Wszystkie te które mi się udały, kocham tak samo.

12. Najważniejszy projekt, który zrealizowałeś/aś

Nie robię projektów. Albo inaczej – moja fotografia to jeden ciągły projekt, pod tytułem „piękno”. Jeszcze niezrealizowany, ale mam nadzieję że jestem na dobrej drodze.

13. Fotografia cyfrowa czy analogowa? I dlaczego właśnie ten rodzaj?

Fotografuję równolegle na cyfrze i analogu. Cyfra jest prosta i daje natychmiastową satysfakcję, analogiem robię lepsze zdjęcia, kosztem frustracji związanej z oczekiwaniem na efekty. Dlatego oprócz normalnej kliszy, fotografuję sporo używając kasety na wkłady Polaroida do mojego analogowego aparatu.

14*. Twoja biografia (lub link do biografii na stronie internetowej)

Nie przepadam za dzieleniem się swoim życiem więc będę się streszczał. Urodzony dawniej niż chciałbym, wciąż żyję i fotografuję.

15. Link do Twojej strony ze zdjęciami (profilu na portalu społecznościowym, galerii)

marcinwuu.blogspot.com to prowadzony przeze mnie dość nieregularnie blog głównie o portretowaniu który bardzo ostatnio zaniedbałem, ale obiecuję się poprawić, więc możecie od czasu do czasu zajrzeć. Oprócz tego mam konta na rozmaitych fotograficznych portalach – 1x.com, 500px.com, plfoto.com, digart.pl, deviantart.com… wszędzie używam tego samego nicka – marcin wuu, więc łatwo mnie odnaleźć.

 

Kilka prac Marcina:

02

10

DSC05362-Edit-3

DSC05675-Edit-Edit-Edit-Edit

DSC07393-Edit________________
Michał Kula- Redaktor i założyciel Magazynu Foto Pasja. Fotograf z zawodu i pasji. Fascynuje go szeroko pojęta fotografia ludzi. Dzięki fotografi może realizować pomysły, które kryją się w jego głowie ale także uwieczniać ulotne chwile. Jego działania fotograficzne kryją się pod nazwą Kula Studio. Portfolio znajduje się na stronie: WWW

 

Możliwość komentowania została wyłączona.