Magazyn FotoPasja.org Fotograficzny Magazyn Elektroniczny

Dariusz Peszel – Piraci z Karaibów

Dzisiaj prezentujemy tekst z bloga Dariusza Peszel o tematyce Piraci z Karaibów. Zapraszamy do lektury!

 

„Dzisiaj będzie krótko zwięźle i na temat.  Pewnego dnia napisała do nas Kasia, z pytaniem czy się ustawiamy na sesję? Jakby można było odmówić tak sympatycznej osobie? Jako jedna z nielicznych dziewczyn napisała ładnie wymiary, podesłała zdjęcia no fajnie, fajnie – miłe zaskoczenie. Napisała jakie ma pomysły ja napisałem swoje i tak wertowaliśmy stroje na sesję. Padło na piratkę, wymiary podane, strój zamówiony ustawka i sesja.

PRZYGOTOWANIA DO SESJI

Jak widać na zdjęciach poniżej praca wre. Kuba nauczył się do czego służy magiczne narzędzie prostownica – i doskonale sobie z nią radził. ja do dzisiaj nie wiem o co chodzi. Ale Kuba dał radę, mało tego całą sesje trzymał Kasi lustro. Make-up wykonała moja najukochańsza żonka. Na szybko. Czemu na szybko? Ano bo się ktoś spóźnił, ktoś miał potem jakieś zajęcie i tak raz dwa wszystko.  Ale dzięki Bogu stanęła na wysokości zadania i zrobiła coś prostego i ładnego. Bynajmniej ja jestem zadowolony. Poniżej zamieszczam foty, szybki backstage jakby ktoś nie wierzył że Kuba naprawdę się uczył.

backstage_DariuszPEszel_Piratka_01backstage_DariuszPEszel_Piratka_02

 

JAK ŚWIECILIŚMY?

Powtórzę po raz kolejny – jak od dłuższego czasu mam zajawkę na główne światło z przodu dosyć mocne – 600W na tym BeautyDish i na dwie kontry poszły słabsze lampionki 300 i 400W z garnczkiem i na drugiej softbox ze stripem. Stripek po to, aby uzyskać dosyć mocny kontrast i odciąć postać bardzo od tła. Poniżej setup na focie. Kuba dzięki za testy i piękne miny – sprawdzisz się jako modelina.

backstage_DariuszPEszel_Piratka_03

EFEKTY:

Poniżej zamieszczam foty bez mixów wklejania itp. ostatnio parę osób prosiło mnie o takie foty więc proszę specjalnie dla was te fotki. Ale nie mogłem sobie odpuścić jednego chociaż mixa którego widzicie na samym końcu.

DariuszPeszel_Beauty_KatiePiratka_019

DariuszPeszel_Beauty_Katie_01

DariuszPeszel_Beauty_KatiePiratka_02
backstage_DariuszPEszel_Piratka_04

Powyższy mixik powstał z powyższych zdjęć – troszkę było walki ale jak dla mnie warto takie coś robić i się rozwijać w tym kierunku, w obecnych czasach fotografia już idzie równo w parzę z obróbką cyfrową. Nawet dosyć mocno, a ja nie mam zamiaru zostawać w tyle – i wam też proponuję iść do przodu nie stawać w miejscu!! Całe Życie się człowiek rozwija. Więc podwijajcie rękawy i do roboty brać się za życie!!
I tym oto miłym akcentem kończę dzisiejszy wywód.

Pozdrawiam was wszystkich i do następnego !!”

Możliwość komentowania została wyłączona.