Magazyn FotoPasja.org Fotograficzny Magazyn Elektroniczny

Zagraniczne blogi- zestawienie.

Po zestawieniu Polskich blogów fotograficznych przyszedł czas na naszych zagranicznych kolegów.
W poniższym zestawieniu prezentujemy 5 blogów, na których znajdziecie wiele cennej wiedzy, informacji oraz mnóstwo inspirujących fotografii. Zaczynamy!


1. Zack Arias- PRZEJDŹ DO BLOGA

Fotograf legenda. Znany przez większość pasjonatów. Wyznawca fotograficznego stylu One Light polegającego na użyciu w fotografii tylko jednej lampy błyskowej.
Na jego blogu roi się od świetnych zdjęć, ciekawych artykułów czy przydatnych informacji.
Obowiązkowa pozycja!

zack

 

2. Strobist- PRZEJDŹ DO BLOGA
Bardzo popularna i lubiana strona poświęcona „błyskaniu”. Zawiera mnóstwo bardzo cennych porad i rozwiązań związanych z używaniem lamp błyskowych. Często prezentowane są tam domowe rozwiązania (DIY), które można przetestować samemu. Wszystko poparte ciekawymi i kreatywnymi zdjęciami. Pozycja godna uwagi!
Założycielem bloga jest David Hobby.

strobist

 

3. Joey L- PRZEJDŹ DO BLOGA
Młody fotograf z niesamowitym warsztatem. Jego zdjęcia- w głównej mierze komercyjne, robią wrażenie. Na łamach bloga często pojawiają się opisy sesji wzbogacone zdjęciami z planu zdjęciowego oraz gotowymi fotografiami. Niejednokrotnie Joey zamieszcza filmiki, które przedstawiają kulisy powstawania zdjęć. Warto przejrzeć wpisy bo jest się z czego uczyć i czym inspirować.

joey

 

4. Joel Grimes- PRZEJDŹ DO BLOGA
Obowiązkowa pozycja dla fanów Photoshopa. Fotografie Joel-a Grimes są w głównej mierze połączeniem kilku zdjęć w jedno. Na blogu możesz znaleźć opisy fotomontaży, wskazówki pomocne w samym fotografowaniu, przemyślenia i sugestie autora. Jego styl fotografii nie każdemu będzie się podobał związku z dużą ingerencją Photoshopa. Jednak jeśli lubisz właśnie takie zdjęcia ten blog jest właśnie dla Ciebie!

joel

 

5. Scott Kelby- PRZEJDŹ DO BLOGA
Tego Pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.
Na blogu znajdziesz mnóstwo interesujących fotografii z różnych dziedzin. Autor prezentuje nie tylko wyśmienite fotografie, pojawiają się również filmy. Np. ostatnio znaleźć można ciekawostki z Photoshopa. Filmy dotyczą również samego fotografowania, np.  „Jak być lepszym fotografem w 2014?”. Warto przejrzeć blog bo fotografie znajdujące się na nim robią wrażenie!

scot

 

Podsumowując, przedstawiliśmy Wam 5 interesujących blogów, na których znajdziecie mnóstwo dobrych zdjęć, wiedzy czy inspiracji.
Przeglądacie może jeszcze inne blogi? Napiszcie o tym!
Liczymy na Wasze komentarze!

_______________________
Michał Kula- rocznik 92″, fotograf freelancer. Pasjonuje się w fotografii ludzi, w której daje upust swoim inspiracjom. Redaktor i założyciel Serwisu Foto Pasja. Jego fotograficzne działania kryją się pod nazwą KulaStudio.

Możliwość komentowania została wyłączona.