Magazyn FotoPasja.org Fotograficzny Magazyn Elektroniczny

Blogowa Fotosfera- Blogi, z których wiele się nauczysz

Od samego początku mojej fascynacji fotografią, przeglądałem wiele stron poświęconych fotografii.
W pewnym momencie trafiłem na bloga Jakuba Kazimierczyk. Przeczytałem go do początku do końca. Przejrzałem wszystkie zdjęcia niektóre wielokrotnie i zacząłem się zastanawiać czy istnieją jeszcze jakieś podobne miejsca w Internecie, które będę śledził równie mocno jak blog Kuby.

Znalazłem wiele blogów, stron poświęconych fotografii niektóre wspaniałe, eleganckie, proste a niektóre całkiem amatorskie. Jednak klika z nich pozostało w pamięci i ciągle do nich wracam aby się rozwijać.

Chciałbym przedstawić pięć z nich aby inni mogli równie często je odwiedzać jak ja.

1. Jakub Kazimierczyk Przejdź do bloga
jk

Na pierwszy ogień jak już wspomniałem, mój ulubiony blog. Na stronie znajdziecie wiele bardzo dobrych zdjęć z różnych dziedzin. Od fashion poprzez architekturę do fotografii produktowej. Kuba przeprowadza czasami również testy sprzętu dla fotografów więc można się dowiedzieć czegoś ciekawego. Najlepsze są filmowe backstage z sesji ponieważ można się z nich nauczyć jak się ustawiać, jak naświetlać i jak zrobić poprawne zdjęcia.


2. Patryk Choiński
Przejdź do bloga
pch
Drugim blogiem który śledzę z uwagą jest blog Patryka Choińskiego, który wg mnie prowadzi go dla takich właśnie ludzi jak ja (amatorów). Każda sesja na blogu jest szczegółowo opisana. Mamy schemat ustawienia światła a następnie parametry ustawienia aparatu. Bardzo się cieszę, że istnieją miejsca gdzie fotografowie przekazują swój warsztat innym.


3. Tomek Fryszkiewicz
Przejdź do bloga
tf
Kolejny z blogów to blog Tomka Fryszkiewicza. Nie bez przyczyny dostał on nagrodę Blog Roku 2011, ponieważ znajduje się tam wiele wspaniałych sesji zdjęciowych które mogą być marzeniem dla amatorów oraz natchnieniem do wykonywania coraz to lepszych zdjęć. Jego prace są w 100% przemyślane i wykonane po mistrzowsku.


4. Rafał Oleksiewicz
Przejdź do bloga
ro
Blog Rafała Oleksiewicz pewno znają wszyscy, których interesuje fotografia sportowa. Takich zdjęć jak u tego człowieka nie znajdziecie nigdzie. Wchodzę tam bardzo często podziwiać perfekcyjnie ostre fotografie z najciekawszych momentów wydarzeń sportowych i pomarzyć o chociaż jednym tak dobrym kadrze.


5. Michał Kula- FotoBlysk.com
Przejdź do bloga
mk
Blog na który trafiłem dopiero nie dawno jednak od razu zagościł na mojej liście często odwiedzanych. Na blogu znajduje się wiele sesji zdjęciowych oraz setupów związanych z wykonaniem konkretnego zdjęcia. Jest to wspaniała baza wiedzy i inspiracji, z której możemy rozwijać swój własny warsztat.

Na pierwszy rzut 5 blogów wystarczy, ponieważ spędzicie na nich pewnie równie dużo czasu co ja dlatego nie będziemy przesadzali z ich ilością. W komentarzach proszę o wypowiadanie się na ich temat jak również czekam na nowe abym mógł powiększyć swoją listę.

______________
Łukasz Tworek–  fotograf amator, hobbysta od 2008r. Od tego czasu próbuje swoich sił w każdej z dziedzin tej sztuki do czasu aż znajdzie własny styl. Stara się rozwijać jak tylko ma wolną chwilę oraz inwestować w hobby, które tak bardzo go fascynuje. WWW

3 Responses to Blogowa Fotosfera- Blogi, z których wiele się nauczysz